Biuro Podróży Fregata 59-220 Legnica; ul. Złotoryjska 48, Poland
tel. +48 76 852.25.58; fax. +48 76 852.24.84
 
 

biuro podróży Fregata

wycieczki zagraniczne  

 
  Nad brzegiem Dunaju Wiedeń i okolice Zamki Ludwika II Dwie stolice Imperium Sarajewooo! Adriatyk Tour Piękno Dalmacji Okolice Istrii Egzotyczne Bałkany Bohemia Tour Nie tylko Praga Pod Hradczanami Legoland i Hansa Park Normandia i Bretania Paris, Paris... Paryż i Disneyland Paryż i zamki Tour de France Jesienna Iberiada Lazurowa Przygoda Akropolis Tour Olimpic Tour Cudowne Wilno Nad Niemnem Baltic Tour Nadbałtycka przygoda Berlin (Herzlich Willkommen) Niezwykłe miasta Perły Karpat Była sobie Jugosławia Sułtańskie podboje Slovakia Tour Adriatyckie krajobrazy Zakątki Istrii i Dalmacji Szwajcarskie specjały U podnóża Alp Oslo i Fiordy Południowe Radość Wikingów Trzy stolice Skandynawii Odkrywamy Turcję Orient Ekspres Skarby Turcji - Kapadocja Egejska przygoda Magia orientu Merhaba Turkiye Powiew orientu Turecka eskapada Turkey Tour Hej sokoły... Lwów i Złota Podkowa Podróż na kresy Rzut oka na Krym Tylko we Lwowie W stepie szerokim W delcie Dunaju Nie tylko Budapeszt U bratanków Trzy stolice Capri Tour Giro di Italia Terra Italia Viva Italia Włoskie Wakacje kontakt mapa strony bilety autokarowe online
karta euro 26
Polisa online SIGNAL IDUNA

Francja

Werona - Genua - San Remo - Saint Tropez - Cannes
Eze - Monaco - Monte Carlo - Nicea - Mediolan - Werona

R E K L A M A

Lazurowa Przygoda

terminy cena [zł]
23.08 - 31.08 tel. 76 852.25.58
06.09 - 14.09 tel. 76 852.25.58
20.09 - 28.09 tel. 76 852.25.58

Dzień 1.
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię.

Dzień 2.
Przyjazd do Wenecji - rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej. Po rejsie piesze zwiedzanie. Spacer rozpoczynamy od Placu Św. Marka - zdaniem Napoleona Bonaparte "najpiękniejszego salonu świata". Następnie Bazylika Św. Marka - sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d"Oro - Złotym Ołtarzem, sprowadzone z podbitego w 1204 roku Konstantynopola. Będziemy również podziwiać Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Wjazd na Kampanillę - dzwonnicę Św. Marka, z której rozpościera się widok na Lagunę Wenecką. Spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto, czas wolny na posiłek. Przejazd do hotelu w okolicy Werony, nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie. Przejazd do Genui. Zwiedzanie domu Krzysztofa Kolumba, Katedry San Lorenzo, Porta Soprana i portu, z którego wyruszyła flota Giuseppe Garibaldiego w kierunku Królestwa Obojga Sycylii. Przejazd do San Remo - miejscowości, w której rokrocznie odbywa się jeden z najpopularniejszych festiwali piosenki na świecie. Przejazd do hotelu na Lazurowym Wybrzeżu, nocleg.

Dzień 4.
Śniadanie. Przejazd do Saint Tropez - jednego z najbardziej znanych miast na francuskim wybrzeżu Morza Śródziemnego, położonego nad zatoką o tej samej nazwie. Malowniczy port i typowe uliczki stanowią atrakcję przez cały rok. Latem mały port rybacki przeobraża się w duży port turystyczny, przy którym cumują największe na Lazurowym Wybrzeżu jachty. Saint Tropez to miejsce, w którym znajduje się posterunek policji najsłynniejszego żandarma świata. Przejazd do Cannes - miasta, w którym od 1946 roku odbywa się najsłynniejszy w Europiefestiwal filmowy. Spacer Aleją Gwiazd i Bulwarem La Croisette, przy którym usadowiły się luksusowe hotele, galerie, butiki i inne ekskluzywne sklepiki. Czas wolny na indywidualne spacery i krótkie plażowanie. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5.
Śniadanie. Przejazd do Księstwa Monaco będącego drugim po Watykanie najmniejszym niezależnym państwem świata. Zwiedzanie rozpoczniemy od Monaco - Ville będącej oficjalnie stolicą tego państwa gdzie będziemy mogli podziwiać z zewnątrz Pałac Książęcy - siedzibę rodu Grimaldich oraz Katedrę, w której min. pochowana została Księżna Grace. Odwiedzimy również jedno z najsłynniejszych oceanariów na świecie. Następnie udamy się do najbardziej ekskluzywnej części Monaco - Monte Carlo - znanej m.in. z kasyn i plaż, odwiedzanych przez bogaczy i sławy. Czas wolny na zabawę w miejscowym kasynie. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6.
Śniadanie. Przejazd do miasteczka Eze, którego najstarsza część znajduje się na wierzchołku wzgórza, z którego rozpościera się panorama na Morze Liguryjskie. Wizyta w fabryce perfum Fragonard w Eze. Poza możliwością dokonania zakupów będziemy mogli również poznać tajniki produkcji perfum i kosmetyków tej znanej firmy. Przejazd do Nicei - miasta będącego nieoficjalną stolicą Riwiery Francuskiej. Spacer na wzgórze Le Chateau, z którego rozpościera się panorama na miasto i Morze Liguryjskie. Spacer po biegnącej wzdłuż morza słynnej Promenadzie Anglików. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 7.
Śniadanie. Przejazd do Mediolanu. Zwiedzanie rozpoczniemy od późnogotyckiej Katedry Narodzin Św. Marii ufundowanej przez ród Vischontich, pod którego władzą znajdowało się miasto. Członkowie tej rodziny wznieśli także silnie ufortyfikowany Castello, który za panowania ich następców, Sforzów, został rozbudowany, stając się jednym z najbardziej luksusowych dworów renesansu. W trakcie pobytu w Mediolanie zobaczymy również Piazza della Scala z pomnikiem Leonarda da Vinci i stojący przy niej gmach najsłynniejszej sceny operowej - Tetro alla Scala oraz elegancki pasaż handlowy zwany Galerią Wiktora Emanuela II. Przejazd do hotelu w okolicy Werony, nocleg.

Dzień 8.
Śniadanie. Śniadanie. Przejazd do Werony. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w kościele Św. Zenona. Następnie udamy się do XIV wiecznego zamku Castelvechio. Zobaczymy Arco dei Gavi - rzymski łuk triumfalny z I w.n.e. i Bramę Borsarich. Następnie przejdziemy na główny plac miasta Piazza Bra gdzie odwiedzimy słynny rzymski amfiteatr z I wieku. Następnie przejdziemy do Piazza dei Signori w pobliżu, którego znajduje się najwyższa w Weronie wieża Torre dei Lamberti. Wyjazd do Polski, przejazd przez Czechy i Austrię z przerwami na posiłki.

Dzień 9.
Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

Zakwaterowanie:
6 noclegów w hotelach ** i *** pokoje 2,3 os. z łazienkami: 2 noclegi w okolicy Werony, 4 noclegi na Lazurowym Wybrzeżu.

Wyżywienie:
6 śniadań kontynentalnych.

Transport:
autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem.

Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.

Cena obejmuje:
Zakwaterowanie (6 noclegów), wyżywienie, transport, ubezpieczenie, opiekę pilota, realizację programu turystycznego.

Cena nie obejmuje:
Kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu łodzią w Wenecji, opłat za miejscowych przewodników, opłat wjazdowych do miast, oraz komunikację miejską orientacyjny koszt: ok. 90 EUR.

Informacje praktyczne:
Trasa przejazdu Cieszyn - Wenecja (ok. 1.000 km) - 16 h. W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryteramiona). W trakcie podróży przerwy na posiłki, koszt ok. 10 EUR.

Dopłaty:
Cena posiłku w trakcie zwiedzania miast włoskich i francuskich ok. 12 EUR.

 

 
   
   
© 2002-2014 Biuro Podróży Fregata • realizacja: kszynka.com